Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reprezentare defectuoasa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reprezentare defectuoasa

Buna ziua

intr-un preces care este pe fond si in care am dovezi in incheieri ca am avut aparare defectuoasa,neprielnica ,chiar impotriva mea,pot invoca asta instantei si sa solicit reluarea procesului,?
daca da,de unde se poate relua?
va multumesc!
Buna ziua !
Asta in nici un caz. Puteti insa schimba aparatorul si continua procesul atacand hotararea data pe fond.
Cu stima !
Marius Zaharia, Avocat
Ce intelegeti prin "aparare defectuoasa si neprielnica"? Puteti defini? Cred ca mai bine ar fi sa schimbati avocatul daca nu sunteti multumit de diligentele depuse!
Nu puteti invoca aceste aspecte deoarece ati avut liberul arbitru in ceea ce priveste alegerea aparatorului!

Av. Claudiu Sorin Feteanu