avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1265 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reprezentare defectuoasa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reprezentare defectuoasa

Buna ziua

intr-un preces care este pe fond si in care am dovezi in incheieri ca am avut aparare defectuoasa,neprielnica ,chiar impotriva mea,pot invoca asta instantei si sa solicit reluarea procesului,?
daca da,de unde se poate relua?
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters174014 , utilizator 23:20, 2 Noiembrie 2010
Buna ziua !
Asta in nici un caz. Puteti insa schimba aparatorul si continua procesul atacand hotararea data pe fond.
Cu stima !
Ultima modificare: Marți, 2 Noiembrie 2010
Marius Zaharia, Avocat
Ce intelegeti prin "aparare defectuoasa si neprielnica"? Puteti defini? Cred ca mai bine ar fi sa schimbati avocatul daca nu sunteti multumit de diligentele depuse!
Nu puteti invoca aceste aspecte deoarece ati avut liberul arbitru in ceea ce priveste alegerea aparatorului!

Av. Claudiu Sorin Feteanu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bebelus mort, caz de malpraxis si dare in judecata a spitalului pantelimon olteanu ramona olteanu ramona Buna ziua, Am o intrebare privind un caz de malpraxix.Cumnata mea a nascut in urma cu o luna si jumatate un copil la spitalul Pantelimon.Copilul avea ... (vezi toată discuția)
Transferare persoana condamnata andrei_2010 andrei_2010 am nevoie de ajutorul dumneavoastra.Sotul meu este arestat in italia in baza unei fapte pe care a facut-o in 2000 atunci a fost si judecat si a primit o ... (vezi toată discuția)
Nedumerire masura preventiva dosar penal dia2120 dia2120 am avut interdictie de a nu parasi localitatea care a expirat,timp in care nu s-a efectuat nici o cercetare cu toate ca am propus cca 3 probe pt a dovedi ... (vezi toată discuția)