Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general suspendare activitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

suspendare activitate

buna. eu mi am suspendat activitatea la magazi acum 4 luni, tot mereu trebuie sa depun bilantul pe 0 ? si daca nu depun bilantul? sa nu mai platesc si contabila degeaba,oricum nu mai redeschid afacerea, si poate plec si din tara, si nu mai are cine sa tot depuna cate ceva...dupa 3 ani, se inchide, nu?
Cu actele de la reg.comertului mergi la finante si mai faci si acolo o serie de cereri si alte alea, apoi tr.depus bilant la sf. de an si decl 101 pentru impozit pe profit pana la data suspendarii.
pai eu am hotarare judecatoreasca de suspendare de activitate. contabila imi depune in fiecare 3 luni bilantul... ce alte acte? ce profit? eu am inchis ca nu mi a mers magazinul...5 ani fara profit. nu mai vreau sa cheltui bani cu ceva ce nu mai functioneaza. eu plec anul viitor, in Canada... contabila daca vrea depune inca 2 ani bilantul pe 0, daca nu vrea... asta e. eu nu vin din canada ca sa fac radierea.... sau o las pe mama mea de 72 de ani,sa umble cu actele?
bandi2, utilizator