Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Blocurile Gemene
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Blocurile Gemene

Buna ziua,
Sunt proprietar in blocul din IC Bratianu care a intrat in consolidare iar in momentul de fata , dupa repartitia primita de la Primarie intr-unul din Blocurile Gemene, sunt ,,chirias''(adica platesc lunar Primariei 10% din venitul meu).
Suntem intr-o situatie deplorabila , disperata chiar.Am facut reclamatii catre D_na Ivanoiu care se ocupa de aceste blocuri, i-am dat la ziar , am chemat televiziunea si inca aceasta D-na nu are bunul simt sa miste ceva in sensul de a ne putea crea niste conditii omenesti.
Precizez ca nu exista lift dat in functiune, ghena este infundata de constructorii care au lucrat acolo, caldura , apa calda , gaze si nici lumina nu exista in acele blocuri.
Va rugam mult sa ne ajutati sa-i dam in judecata, pentru ca vad ca altfel nu se mai misca nimic in tara asta.
Mentionez ca in acele blocuri sunt locatari veniti din 3-4 blocuri intrate in consolidare, deci nu ne putem identifica ca si asociatie .
Multumiri si deosebit respect tuturor care ne vor ajuta

Organizati-va intr-o asociatie de proprietari. Daca aveti ceva venituri (antene pe bloc sau alte posibilitati) ati putea face asta. Daca nu, aderati la o asociatie existenta. Este mai usor sa lucrati cu primaria astfel.
Blocurile respective nu au facut parte vreodata din vreo asociatie ? Si daca au facut parte, de ce nu mai sunt in acea asociatie ?