Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... taxa aberanta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

taxa aberanta

am firma pe acelas apartament (adresa)platesc taxa radio tv persoana fizica ,si mi se pretinde taxa radio pe firma (persoana juridica)si nici nu am radio
Da, din pacate asa e legislatia. In 2009 o instanta din tara a anulat din Hotararea de Guvern exact articolul care prevedea obligativitatea platii acestei taxe de catre IMM-uri. Insa la doar cateva luni dupa aceasta anulare Guvernul a decis sa inlocuiasca acel articol deja anulat cu unul avand aproximativ aceeasi forma cu cel anulat, reintroducand taxa radio pentru IMM-uri.