Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat

prietenul meu a primit 10 luni cu suspendare pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice. intrebarile mele sunt :
1. cand are dreptul de a se prezenta la examen, la cat timp dupa pronuntarea hotararii definitive a judecatorului?
2. are 2 sau 3 categorii. dupa examen va dobandi toate categoriile pe care le avea inainte sau va trebui sa sustina din nou examene pentru fiecare? adica va primi "acelasi" permis?
va multumesc mult, C.I.
Multumesc. ! A trecut ceva timp de cand am studiat si eu C. rutier.