avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat

prietenul meu a primit 10 luni cu suspendare pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice. intrebarile mele sunt :
1. cand are dreptul de a se prezenta la examen, la cat timp dupa pronuntarea hotararii definitive a judecatorului?
2. are 2 sau 3 categorii. dupa examen va dobandi toate categoriile pe care le avea inainte sau va trebui sa sustina din nou examene pentru fiecare? adica va primi "acelasi" permis?
va multumesc mult, C.I.
Cel mai recent răspuns: Dumitru Beniamin Hotea , Consilier juridic 23:38, 3 Noiembrie 2010
Multumesc. ! A trecut ceva timp de cand am studiat si eu C. rutier.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permisul anulat mariustec mariustec Buna ziua la toata lumea..as dori sa aflu cand as putea da examen pentru a redobani permisul de conducere daca solutia la judecarea cauzei pe fond a fost ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu suspendare - examen permis ciprianneagu ciprianneagu In octombrie anul trecut am primit 8 luni cu suspendare si 2 ani de incercare pentru circulatia pe drumurile publice sun influenta bauturilor alcoolice. As ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere marinica112 marinica112 buna ziua,am si eu o intrebare,am permisul anulat deoarece am fost prins baut la volan,am fost la tribunal si am primit pedeapsa de 8 luni inchisoare pt ... (vezi toată discuția)