Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata judiciare cheltuieli prin cec bank
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata judiciare cheltuieli prin cec bank

-prin hotarare judecatoreasca am fost obligat la plata unei sume de bani catre reclamanta.];
-am platit aceasta suma la cec bank si am primit o chitanta in care este specificat ce reprezinta suma si pe numele cui este consemnata (numele reclamantei);
-am primit si o recipisa pe care i-am inmanat-o reclamantei odata cu o copie a chitantei (a semnat de primirea recipisei originala in prezenta a doi martori);
-dupa circa un an si jumatate am primit un document de la executorul judecatoresc prin care se dispune executarea mea silita cu suma ce o datoram plus alte cheltuieli de executare.

CE TREBUIE SA FAC?
AM GRESIT IN MODUL IN CARE AM PROCEDAT?
SUNT IN POSESIA CHITANTEI EMISE DE CEC BANK SI PE VERSO AM SEMNATURA DE PRIMIRE A RECIPISEI ORIGINALE SI SEMNATURILE MARTORILOR! MULTUMESC!
nu cred sa fi gresit, depuneti contestatie la executare