Forum Discuţii juridice Executare silită Incuvintarea executarii silite
Discuție deschisă în Executare silită

Incuvintarea executarii silite

am platit o sulta in baza H.J. , am atasat la dosarul de incuvintare iar instanta a respins incuvintarea executarii silite, ce trebuie sa fac cu originalele (chitanta achitarii sultei si recipisa de consemnare efectuate la CEC BANK), unde trebuie predata pentru ca beneficiarul sa ridice banii?
Originalele le pastrati dv. Ele reprezinta dovada achitarii; nu se stie, pe viitor poate veti avea nevoie de ele. Cat priveste beneficiarul, acesta se poate prezenta la CEC BANK cu un act de identitate in vederea ridicarii sumei, nu mai este problema dv.
am intrebat la CEC si mi s-a raspuns ca pe verso recipisei trebuie avizat de instanta dupa care cu originalul se va prezenta beneficiarul
nu.. nu asa.. uff!... dvs pe ce nume ati pus banii? pe al dvs? sau cum?..sau ati facut cumva un depozit cu dobanda la termen?