Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cesiune magazin alimentar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cesiune magazin alimentar

Buna ziua,
vreau sa cumpar un magazin alimentar. Firma este deschisa din noiembrie 2009 este neplatitoare de TVA si este pe minus. Dupa ce se face cesiunea societatii, autorizatiile de functionare trebuiesc reinoite? Ce sanse am ca firma sa fi luat un credit sau sa aiba datorii? Contabilul ramane acelasi, credeti ca trebuie schimbat?
Va multumesc!
1.nu
2. cereti ajutorul unui contabil sa se uite pe acte, daca sunte-ti in bucuresti as putea sa va ajut.
3. cum doriti nu este obligatoriu