Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... buna
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

buna

in cazul unui partaj de apartament se plateste taxa de timbru de catre cei doi soti?
eu sunt in partaj cu sotul meu pt apartament .Acest apartament a fost cumparat pe banii tatalui meu pt a renunta la mostenirea din casa parinteasca in favoarea lui soramea.In acest sens exista o conventie semnata de martori cum ca parintii mei mi-au cumparat apartamentul .Este posibil ca sotul meu sa castige jumatate din apartament dat fiindca apartamentul este trecut pe amandoi si a fost cumparat dupa casatorie?