avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... problema incadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

problema incadrare

Sunt programator la o firma din 2006 si sunt scutit de impozit pe tot anul 2007, Problema e ca eu am terminat Polithenica la Calculatoare, Colegiu.
Si diploma mea nu se incadreaza la scutire de impozit, asadar mi s-a facut o incadrare gresita.
Daca se pune problema de a inapoia banii de pe anul trecut, as dori sa stiu cine e vinovat de aceasta situatie.
As vrea sa stiu daca e posibil sa imi ceara mie cineva banii inapoi? In cazul asta sunt nevoit sa merg sa platesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:38, 11 Februarie 2008
in primul rand cel care v-a facut incadrarea gresita este vinovat de situatia asata.
In cazul unui control fiscal se poate descoperi modul cum a fost calculat impozitul pe salariu. Inspectorii de control vor stabili plata impozitului neachitat.
De cele mai multe ori contabilii ca sa se scoata pun pe cei carora l-a calculat gresit impozitul sa plateasca suma restanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programator cu scutire de impozit elessar elessar Buna, Sunt programator la o firma din 2006 si sunt scutit de impozit, Problema e ca eu am terminat Polithenica la Calculatoare, Colegiu. Banuiesc ca ar ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit inginer automatist andrei2105 andrei2105 E valabila scutirea de impozit daca lucrez ca inginer automatist? Daca da, unde trebuie sa ma interesez si cam de ce acte as avea nevoie? Multumesc! (vezi toată discuția)
Obligatii angajat raluca.raluca20 raluca.raluca20 Buna ziua, In cazul in care un angajat a fost incadrat gresit pe un post platindu-se pentru el un impozit mai mic decat ar fi trebuit in mod normal, ... (vezi toată discuția)