Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii plata CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

plata CAS

Buna seara,
Am primit o somatie de plata din partea CNAS Bv ( insotita de titlu executoriu) pentru suma de 2600 RON ,referitoare la veniturile din cedarea folosintei bunurilor.
Dar eu am si calitatea de salariat, iar firma la care lucrez plateste lunar contributiile CAS. In legea 95/2006, am citit ca nu trebuie sa platesti si pentru veniturile din chirii , in cazul in care ai si calitatea de salariat. Cum trebuie sa procedez?Multumesc.
mergeti la fata locului si duceti si actele doveditoare, contractul de inchiriere, respectiv adeverinta de salariu si verificati cum sunteti inregistrata in baza lor de date! si care a fost modul de calcul
Multumesc mult.