Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate PFA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate PFA

:-/am deschis de curand un pfa dar am cautat codul CAEN si am decoperit cu totul altceva decat cel cu care am fost incadrat de registrul comertului lamuritima ce cod are meseria de manipulator .? si va mai cer ajutor ....la ine pot apela sa ma invete sa imi tin singur contabilitatea si ce cheltuieli pot sa imi trec si daca sunt deductibile???
Daca vrei sa-ti ti singura contabilitatea poti incepe prin a cauta informatii pe net despre aceasta contabilitate, daca dai un simplu search pe google gasesti material de citit pt o saptamana cel putin; dupaia structurezi putin informatia, iar unde nu intelegi poti pune intrebari punctuale pe forum si sunt convins ca ti se va raspunde.
Indicat ar fi sa urmezi si un curs de contabilitate.