avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare sporuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare sporuri

As dori sa stiu daca se mai acorda sporul de biblioteca, conform Hotararii Nr.3/25 iunie 2009 ?! Multumesc!
Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 21:09, 7 Noiembrie 2010
Cele existente in lege pentru ca CCMRI actual nu va mai fi aplicabil. Daca in lege scrie "5 salarii medii prima de pensionare", nu se poate, prin CCM, sa se dea 6.
Ultima modificare: Duminică, 7 Noiembrie 2010
elena138, utilizator
Anexa II de care va spuneam aseara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se aplica in haosul legislativ din invatamant ? arhontele arhontele Legea 330/2009 a abrogat mai multe articole si Statutul personalului didactic .De exemplu,a fost scos din vigoare art.50(12) -\"Personalul didactic beneficiaza ... (vezi toată discuția)
Sporuri stabilite prin ccm liviu1978 liviu1978 buna ziua , am si eu o intrebare: o [b]insitutie publica finantata integral din venituri proprii [/b]poate acorda pein CCM sporuri si premii pentru care nu ... (vezi toată discuția)
Prelungire valabilitate contract colectiv de munca ContSters70098 ContSters70098 O intrebare, va rog, la care nu mai stiu ce raspuns sa am! In situatia in care intr-un contract colectiv de munca la nivelul unui grup de unitati s-au ... (vezi toată discuția)