Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ajutor!probleme cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ajutor!probleme cu banca

buna seara !am si eu o intrebare azi am primit un plic de la o banca prin care am fost instiintata ca am fost data in judecatasi exista o sentinta din septembrie prin care sa dispus executarea silita a bunurilor mele mobile si imobile ptr un credit nerambursat.problema este ca eu nu am nimic pe numele meu.a doua problema e ca eu abia am venit din italia si stau acasa o luna si ma intorc inapoi pentru a munci acolo tocmai ptr ami putea achita datoriile dar acum momentan nu dispun de bani.ce mi se poate intampla acum? de ce nu am fost instiintata ca ma dau in judecata?la ce sa ma astept acum?multumesc ptr raspunsuri
atacati sentinta respectiva.epuizati toate caile de atac si apoi faceti contestatie la executare. va sugerez sa va angajati un avocat.
multumesc ptr raspuns.dar mai pot ataca sentinta dupa 2luni de la terminarea procesului?eu pot demonstra ca am plecat din tara in iunie si m-am intors saptamana trecuta.iar in hoarare scrie ca procesul s-a judecat fara citarea partilor.la ce sa ma astept acum?multumesc ptr raspunsuri.
Daca nu aveti bunuri (mobile/imobile), nu stiu ce ar putea creditorul sa execute... o eventuala contestatie la executare nu ar fi in avantajul dvs.
multumesc ptr raspuns .dar mai am o intrebare mi se poate bloca contul prin care imi primesc alocatia ptr cei doi copii?ce sa fac ca nu o pot schimba pe numele copiilor?
deocamdata nu au ce executa, puteti lua legatura cu executorul si sa-i trimiteti periodic o suma de bani
alocatiile nu pot fi poprite
gi-jane2, moderator