Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... proprire pe cont
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

proprire pe cont

buna seara am si eu o intrebare daca am datorii la o banca si m-au dat in judecata si mi s-a pus poprire pe conturi prin hotarare judecatoreasca poate sa mi blocheze si contul in care mi se livreaza alocatia? daca da imi pot muta alocatia pe numele copilului de 17 ani ?adica s-ai fac lui un cont si sa ridice el alocatia?
multumesc ptr raspunsuri!
Contul de alocatie nu poate fi afectat de poprire...
multumesc pentru raspuns!dar ce mi se poate intampla daca eu chiar nu am nici un ban in alte conturi si nici locuinta pe numele meu nu am dar un executor judecatoresc delegat de banca ma tot bombardeaza cu hartii ca mi se executa silit bunurile imobile si mobile?