Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa de mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa de mostenire

buna seara ,as doriisa intreb cum ar trebui sa procedez pt succesiune in urmatoarele conditii:bunica mea tocmai a murit lasand in urma o fiica si o nepoata din partea fiului decedat ca si mostenitori si o succesiune de pe urma bunicului neefectuata. Bunicul meu pana sa moara a intocmit un testament din care reiese un al 3-lea mostenitor adica eu.As avea si eu dreptul la ce este prevazut in testamentul lasat de bunicul decedat?
Tin sa mentionez ca bunicul a murit in urma cu 9 ani.Si o alta intrebare ,care este termenul pana la care se poate face succesiunea?
anabia, utilizator
aveti dreptul. insa trebuie dezbatute succesiunile.