Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... impozit minim firme in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

impozit minim firme in insolventa

Stiu ca din 14 mai 2010 este valabila legea cum ca firmele aflate in insolventa nu platesc impozit minim.
As vrea sa stiu daca pe perioada 01.06.2009 - 31.03.2010 , pe cela 4 trimestre trebuia pe toate platit impozit minim.
Intreb acest lucru deoarece in dosarele firmelor care le am si sunt in insolventa de 2-3 ani, s-a declarat impozit minim doar pe T4 2009 si T1 2010.
Vad ca legea o cunoasteti dar intrebarea dvs nu o inteleg ??
Trebuie respectata o lege sau nu ?
Ce se intampla dpdv practic ?
Ce vreau eu sa stiu este daca sunt corecte declaratiile 100
T2 - 2009 - 367 lei
T3 -2009 - 550 lei
T4 - 2009 - 550 lei
T1 -2010 - 550 lei
T2 - 2010 - 0 lei
T 3 -2010 - 0 lei
Declaratiile sunt corecte daca cifra de afaceri pt anul precedent este intre 0 -52.000 lei
As vrea sa stiu daca in aceasta cifra de afaceri intra si veniturile de exploatare rezultate din vanzarea activelor societatii.
da