Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma SRL -Bucuresti- vanzare/cedare - pret=0 lei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma SRL -Bucuresti- vanzare/cedare - pret=0 lei

Firma a fost infiintata, in Bucuresti, in anul 2004 si doar la data infiintarii a avut ceva activitate, dar foarte slaba. Administrator unic, fara salariati. Am avut inregistrate cheltuieli cu infiintarea firmei (actele, formularistica, stampila, etc.) si ceva procurari de marfa. Contabilitatea am tinut-o eu si tot eu am depus trimestrial Declaratia 100 si Bilanturile contabile: - la fisc, cele anuale si semestriale si - la RC, cel anual. Din anul 2005 nu a mai functionat, dar nu am suspendat-o. Atata doar, am depus actele ce le precizam anterior. Firma a functionat tot timpul pe pierderi, nu are obligatii fiscale. Conturile din Bilant, Active = Pasive = cca 1000 RON.

Nu am nici-o pretentie financiara pentru cedarea acestei firme. Se intelege ca nici nu sunt dispus sa fac cheltuieli suplimentare cu ocazia acestei operatiuni.

Aceasta firma poate fi foarte bine folosita pentru afaceri in domeniul softului sau IT. Are o denumire destul de relevanta.

Pot fi contactat la firma.srl@gmail.com. Ulterior stabilim si alte detalii pentru cei interesati.
astept raspunsul dvs pe e-mail: lumarexpert@yahoo.com
E un mod elegant de a scapa de o societate fara sa mai faceti cheltuieli pentru radiere. ;)
Foarte corect!
Atat timp cat alta varianta necostisitoare nu exista in legislatia noastra....asta este!:)
Da, simpatic:)
Macar scapa omul de drumuri..
Da si-i raman si banii de radiere :))