Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte munca

muncesc de 19 luni in strainatate am avut concediu acum 5 luni ptr prima data acum vreau sa schimb locul de munca mar interesa am dreptul la bani de concediu pe cele 5 luni ce am muncit MULTUMESC
teoretic, da... dar depinde si de clauzele contractului de munca pe care l-ati incheiat cu respectivul angajator
Unde ati incheiat c.i.m.? ... in tara sau in strainatate?
Buna ziua !
Cred ca primul pas ar fi sa precizati daca ati lucrat legal .....pt ca daca nu , nu se pune problema platii ....
Al doilea pas (daca mai e cazul) ar fi , asa cum s-a mai precizat anterior , sa ne precizati unde ati lucrat : in tara sau in strainatate .....
Al treilea pas ar fi acela de a preciza care a fost baza legala in baza careia s-au putut acorda cele 5 luni concediu ?!? respectiv daca s-a emis vreun document in acest sens ..
Apoi precizati care e statutul profesional al dvs. acum .....