Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale LICHIDAREA SOCIETATII CU RASPUNDERE LIMITATA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

LICHIDAREA SOCIETATII CU RASPUNDERE LIMITATA

AM AVUT O SOCIETATE PT CARE AM CERUT LICHIDAREA IN ANUL 2008(DINTR O EROARE A INALTEI CURTI DE CASATIE SI JUSTITIE),CU CLIENTI NEINCASATI IN VALOARE DE 1.600.000RON SI DATORII LA ANAF DE 200.000 RON.IN ACESTI 2 ANI LICHIDATORUL A RECUPERAT DOAR SUMA DE 70 RON,SI MI A ATRAS RASPUNDERE PERSOANA FIZICA CU SECHESTRU ASIGURATORIU.CE HOTARARE AR TREBUIE SA DEA INSTANTA IN ACEST CAZ?
- Nu potsa credca lichidatorul, prin toate actiunile care le-a facut(presupunem) a putut sa recupereze doar 70 ron din 1.600.000 ron.

- Raspunderea patrimoniala, daca a fost ceruta, inseamna ca lichidatorul a constatat ca din vina administratotului saui a asociatilor s-a ajuns in aceasta stare.