avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2011

Am creat acest nou topic, chiar de pe acum, deoarece sunt direct interesat de examenul de admitere in Barou, ce va avea loc la anul, insa nu cred ca sunt singurul, motiv pentru care am scris aici pe forum, in speranta crearii unui grup de useri, pentru schimburi de opinii, resurse folosite, probleme ce le vom intalni pe parcurs sau orice altceva tine de Admiterea in Barou din 2011.

Tinand cont de proverbul "Unde-s multi, puterea creste" cred ca ne-ar fi mai usor sa colaboram pe aceasta cale.


Tot aici ii invit si pe cei care au sustinut deja acest examen, sau care il sustin luna aceasta, pentru a ne povesti ce greutati au intampinat, daca binevoiesc..;)
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:03, 25 Februarie 2012
se poate sa-mi trimiteti si mie legea si statutul pe luca_claudia72@yahoo.com? va rog mult....multumesc...sa aveti spor la invatat...la anu' cine stie ce naiba se mai coace....
imi puteti trimite si mie statutul si legea pe micsa.monica@yahoo.com, va rog? multumesc mult, spor la invatat!
maitr3yi a scris:

buna.stiti cumva daca pentru inscrierea in baroul bucuresti sunt acceptate adeverinta de la medic d familie + adeverinta de la psihiatru in loc de acel certificat de sanatate? daca s-a inscris cineva in baroul bucuresti si ar putea da detalii......multumesc


Nu conteaza daca scrie adeverinta sau certificat. Conteaza sa fie de la medic generalist si psihiatru, sa existe stampilele celor doi si mentiunile ca esti clinic sanatos si "zdravan la cap".
Eu m-am inscris azi si am avut "adeverinta de la medicul de familie" si "certificat" de la psihiatru. Un amic de-al meu a avut "adeverinta" de la psihiatru. Nu intampini probleme.
Ultima modificare: Marți, 6 Septembrie 2011
Mihaela Enache, Avocat
dragi colegi,

am trimis statut, si mi s-a spus ca nu e actualizat la 2011. m-am sesizat, si am sunat la barou.
modificarile care apar pe unbr nu au fost publicate in mo. de aceea nu apar in lex, program care se actualizeaza cu mo,nu cu propunerile de modificare.
din punctul meu de vedere, ce nu e publicat in mo, nu e in vigoare
Daca se poate sa-mi trimite-ti si mie statutul la adresa de email alexandru082@yahoo.com?
Va multumesc mult!!!!

Alte discuții în legătură

Dupa ce carti trebuie sa invat si care sunt taxele pentru examen? ellaa ellaa Buna , Va rog sa-mi spune-ti dupa ce autori invatati pt admiterea din acest an, taxe , daca exista sinteze si orice nou depre admitere. Va multumesc (vezi toată discuția)
Admitere barou 2014 manuelle manuelle Buna ziua. Pentru admiterea in barou 2014 la Penal trebuie invatat de pe noul cod? Acesta intra in vigoare in februarie 2014. Lucrarile de specialitate dupa ... (vezi toată discuția)
Mai e cineva care se axeaza partial pe sintezele de la nomina? karmacoma21ro karmacoma21ro Eu personal am invatat tratatele la civil si procedura dar cum timpul e limitat si lucrez pana dupa-amiaza imi raman putine ore de studiu seara:\"> la penal, ... (vezi toată discuția)