Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... LITIGIU CU O FIRMA DIN AUSTRIA
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

LITIGIU CU O FIRMA DIN AUSTRIA

Buna ziua. Va rog respectuos sa ma ajutati intr-o problema, pe care am intampinat-o cu o firma austriaca. Firma austriaca a intrat in insolventa si eu am de recuperat niste bani de la ei. Ma puteti sfatui ce pot sa fac in acest sens? Ce legislatie se aplica si unde as putea gasi eu asa ceva in romaneste ca sa pot intelege si eu ceva?
Va multumesc anticipat!
veti avea nevoie de un avocat care, dupa studierea tuturor documentelor v-a propune solutia cea mai buna pentru dvs.
ce nu a spus colega e ca avocatul ar fi bine sa fie austriac deoarece se aplica legea statului respectiv