Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sanctiune Disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sanctiune Disciplinara

Sunt convocat la comisia de disciplina pentru ca in perioada concediului de odihna am cumparat un pachet turistic pentru care angajatorul a cordat o compensatie baneasca conform CCM pe baza facturii de la agentia de turism.Deoarece am fost victima unei fraude (tepe) turistice dovedite angajatorul doreste sa ma sanctioneze disciplinar pentru ca nu i-am returnat acea compensatie.Este normal?Ce legatura are aceasta problema cu munca asa cum prevede codul muncii?
Singura psoibilitate este ca angajatorul sa-si revoce decizia respectiva , in cazul in care nu doreste sa ajunga in fata instantei de judecata.