Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale comert cu detergenti
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

comert cu detergenti

are cineva ideea unde se incadreaza comertul cu detergenti? ce cod caen trebuie? va multumesc
comertul cu detergenti s-ar putea incadra in urmatoarele activitati:
cod caen 4644: comert cu ridicata al produselor din ceramica, sticlarie si produse de intretinere;
cod caen 4649: comert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc;
cod caen 4675: comert cu ridicata al produselor chimice
nu am fost destul de explicita:D. am un magazin unde se comercializeaza in special produse alimentare dar are si un loc unde sunt detergenti, sapunuri, pasta de dinti, etc. un soi de mag universal. de la sanepid au spus sa includem si comert cu amanuntul al detergentilor. eu nu am gasit asa ceva.
4775 Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
dar eu nu am magazin specializat in asta:((
cum sa incluzi comertul cu detergenti la Comerţul cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie?????:O
Poate ai vrut sa spui la produse chimice.
Comertul cu detergenti ar putea fi inclus la comertul cu amanuntul prin standuri, chioscuri, si piete al altor produse( cod caen 4789), sau comertul cu amanuntul al altor bunuri noi in magazine specializate( cod caen 4778)
Roxana Roxana, Consilier juridic