avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale comert cu detergenti
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

comert cu detergenti

are cineva ideea unde se incadreaza comertul cu detergenti? ce cod caen trebuie? va multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu Chirita , Avocat 13:02, 15 Februarie 2008
comertul cu detergenti s-ar putea incadra in urmatoarele activitati:
cod caen 4644: comert cu ridicata al produselor din ceramica, sticlarie si produse de intretinere;
cod caen 4649: comert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc;
cod caen 4675: comert cu ridicata al produselor chimice
nu am fost destul de explicita:D. am un magazin unde se comercializeaza in special produse alimentare dar are si un loc unde sunt detergenti, sapunuri, pasta de dinti, etc. un soi de mag universal. de la sanepid au spus sa includem si comert cu amanuntul al detergentilor. eu nu am gasit asa ceva.
4775 Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
dar eu nu am magazin specializat in asta:((
cum sa incluzi comertul cu detergenti la Comerţul cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie?????:O
Poate ai vrut sa spui la produse chimice.
Comertul cu detergenti ar putea fi inclus la comertul cu amanuntul prin standuri, chioscuri, si piete al altor produse( cod caen 4789), sau comertul cu amanuntul al altor bunuri noi in magazine specializate( cod caen 4778)
Ultima modificare: Vineri, 15 Februarie 2008
Roxana Roxana, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Caen pentru comert cu detergenti plummy plummy Buna ziua La ce cod caen intra comercializarea de detergenti, solutii de curatare si lavete si alte accesorii? Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice ... (vezi toată discuția)
Cod caen raulTM raulTM BUNA SEARA! SPUNETI-MI VA ROG DACA POT COMERCIALIZA PRODUSE PT CURATENIE GEN DETERGENTI,HARTIE IGIENICA,GALETI,MATURI ETC) PE COD CAEN 4645.MULTUMESC (vezi toată discuția)
As dori să îmi deschid un pfa. Popescu Mădălina Popescu Mădălina Bună seara. As dori să îmi deschid un Pfa. Aș vrea să știu ce cod CAEN imi trebuie. Doresc să vând aranjamente florale din flori de săpun. Dacă vreau ... (vezi toată discuția)