Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen

BUNA SEARA! SPUNETI-MI VA ROG DACA POT COMERCIALIZA PRODUSE PT CURATENIE GEN DETERGENTI,HARTIE IGIENICA,GALETI,MATURI ETC) PE COD CAEN 4645.MULTUMESC
Nu. Codul acela permite vanzarea cu ridicata a produselor de cosmetice si parfumerie. Pretabil ar fi pentru comertul cu ridicata (en-gros sau import-export):
4644 - Comert cu ridicata al produselor din ceramica, sticlarie, si produse de intretinere sau
4649 - Comert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc
Nu. Codul 4645, conform CAEN rev. 2 se aplica in cazul comertului cu ridicata al produselor cosmetice si de parfumerie.
In cazul prezentat de dumneavoastra este potrivit codul 4644 - Comert cu ridicata al produselor din ceramica, sticlarie si produse de intretinere. Dar asta, numai pentru cazul in care comercializati en-gros acest tip de produse.