avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... neînțelegeri între vecini
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

neînțelegeri între vecini

într-o curte comună poate vecinul să-mi interzică să fac o rampă de urcare în garaj de 40 cm înălțime și 1 m lățime în condițiile în care am autorizație de construire legal acordată?
Cel mai recent răspuns: Cosmin-Traian Maglas , Consilier juridic 17:10, 10 Noiembrie 2010
Nu daca aveti autorizatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inaltarea strazii de vecin , inundarea mea cu apa pluviale ute1972 ute1972 Buna ziua ! Locuiesc intr-o casa veche de 40 de ani . In fata casei a fost un drum de servitute de aproximativ 2 m latime , lasat de cei batrini pentru ... (vezi toată discuția)
Distanta legala fata de gard catalucan catalucan Buna ziua, am construit anul acesta o casa. In proiect distanta fata de gardul vecinului era de 60cm conform Codului Civil. Vecinul m-a amenintat ca o sa am ... (vezi toată discuția)
Acordul vecinilor pentru modificarea gardului dintre proprietati??? lili7 lili7 In cazul in care doresc sa renovez prin modificarea aspectului exterior si formei, gardul care imprejmuieste proprietatea mea(gard construit excusiv de noi), ... (vezi toată discuția)