avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma intermedieri acte auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma intermedieri acte auto

Buna ziua,

As dori sa stiu si eu care sunt actele necesare infiintarii unei firme de intermedieri acte auto.
Cel mai recent răspuns: praporgescu , utilizator 08:39, 11 Noiembrie 2010
cele necesare infiintarii oricarei firme, adica:
- dovada spatiului viitoarei societati ( act de proprietate imobil si contract de inchiriere sau comodat);
- actele de identitate ale asociatilor/asociatului unic;
- cazier judiciar si fiscal;
- Actul constitutiv al societatii( redactat de un avocat sau de cei de la registrul comertului);
- declaratii pe proprie raspundere a asociatilor/asociatului unic;
- dovada depunerii capitalului social in cont bancar;
- depunerea tuturor actelor la Registrul Comertului cu completarea actelor pe care vi le vor pune la dispozitie.

asta e tot, dupa aceea vine greul.:)
cu siguranta nu se poste sa intermediati doar acte auto, suna a penal.
actele apartin masinii si prin urmare la momentul vanzarii este obligatoriu ca vanzatorul sa predea si actele, intermediarul de vanzari auto este cel care inmaneaza si actele. Nu inteleg ce acte vreti sa intermediati dvs. ?!
Poate va referiti la un birou de copiat acte unde poti incheia contractul de v-c .
Dar ce spuneti dvs. , "sa intermediati acte auto" suna penal.
Ultima modificare: Joi, 11 Noiembrie 2010
praporgescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte pentru infiintarea unei societati Am nevoie de citeva informatii intr-o problema de natura comerciala. Daca doresc sa infiintez o societate comerciala (al carei obiect de activitate sa fie ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma sucala sucala cum si ce documente sunt necesare pentru infiintare firma srl?:) (vezi toată discuția)
Care sunt pasii si cat ma costa infiintarea unui srl? law4ro law4ro Vreau sa imi fac o firma, si dupa ce am citit zeci de pagini de internet, sunt tot in ceata. Pot apela la intermediari, insa am hotarat sa fac eu totul, sa ... (vezi toată discuția)