Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma intermedieri acte auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma intermedieri acte auto

Buna ziua,

As dori sa stiu si eu care sunt actele necesare infiintarii unei firme de intermedieri acte auto.
cele necesare infiintarii oricarei firme, adica:
- dovada spatiului viitoarei societati ( act de proprietate imobil si contract de inchiriere sau comodat);
- actele de identitate ale asociatilor/asociatului unic;
- cazier judiciar si fiscal;
- Actul constitutiv al societatii( redactat de un avocat sau de cei de la registrul comertului);
- declaratii pe proprie raspundere a asociatilor/asociatului unic;
- dovada depunerii capitalului social in cont bancar;
- depunerea tuturor actelor la Registrul Comertului cu completarea actelor pe care vi le vor pune la dispozitie.

asta e tot, dupa aceea vine greul.:)
cu siguranta nu se poste sa intermediati doar acte auto, suna a penal.
actele apartin masinii si prin urmare la momentul vanzarii este obligatoriu ca vanzatorul sa predea si actele, intermediarul de vanzari auto este cel care inmaneaza si actele. Nu inteleg ce acte vreti sa intermediati dvs. ?!
Poate va referiti la un birou de copiat acte unde poti incheia contractul de v-c .
Dar ce spuneti dvs. , "sa intermediati acte auto" suna penal.
praporgescu, utilizator