Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... partile comune
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

partile comune

Va rog sa-mi spuneti si mie la ce articol din legea 230 sau in norme gasesc despre partile comune, mai exact care sunt acestea ( pod, subsol..etc) enumerate.

Va multumesc
Informatiile acestea le gasiti pe tot parcursul celor doua acte normative.
Cititi-le, ca nu sunt lungi! )
Legea 230/2007 art.3 lit.c - proprietate comuna - toate partile dintr-un condominiu care nu sunt apartamente sau spatii cu alta destinatie decat aceea de locuinta;
HG 1588/2007 -Normele art.44 (1) - subsolul; conductele de distributie si coloanele instalatiilor de apa, canalizare, incalzire, casa scarii; podul; spalatoria; uscatoria; terasa; ascensorul; interfonul - partea de instalatie de pe proprietatea comuna; centrala termica proprie; crematoriul; tubulatura de evacuare a deseurilor menajere; structura de rezistenta; fatadele; acoperisul si altele asemenea, conform prevederilor din acordul de asociere;

Si asa cum vi s-a mai spus,
Informatiile acestea le gasiti pe tot parcursul celor doua acte normative.
Cititi-le, ca nu sunt lungi! )
Va multumesc mult. Le-am gasit si le citesc
Numai bine