Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inchiriere apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inchiriere apartament

Buna ziua,
Lucrez in politie, pentru a beneficia de plata chiriei am nevoie de contract incheiat la finanate. Proprietara apartamentului pe care vreau sa-l inchiriez beneficiaza de pensie de urmas din partea tatalui.Daca facem contract de inchiriere aceasta ar pierde pensia de urmas. Se poate face contractul pe numele mamei acesteia? In ce conditii?
nimeni, nici macar mama , nu poate inchiria ceea ce nu are .
Prin urmare , nu se poate.
cititi mesajul privat pe care vi l-am trimis.
praporgescu, utilizator