Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reprezentare in instanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reprezentare in instanta

In cadrul unui proces privind drepturi salariale ale functionarilor publici aflat la recurs eu pot fi reprezentata de sotul meu? Daca da ,in ce conditii ? Mentionez ca sunt o persoana foarte emotiva si nu am suficienti bani pentru a fi reprezentata de un avocat.
nu, nu puteti fi reprezentata decat de dvs, sau de un avocat :)
Da, puteti fi reprezentata de sot.
aveti insa obligatia de a da dreptul de reprezentare sotului, fie prin procura cu semnatura legalizata, fie prin declaratie verbala data in sala de judecata la termen.
Insa, fiind vorba de o cauza aflata in recurs, sotul dvs nu va putea pune concluzii pe fond, dar puteti cere amanarea pronuntarii pentru a depune dvs. concluzii scrise.