avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... vreau sa-mi fac balcon
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

vreau sa-mi fac balcon

buna ziua,locuiesc intr-un bloc in care nu sunt balcoane,eu stand la parter as vr sa-mi fac si as vr sa stiu unde trebuie sa apelez prt acte si dak este necesar sa ai autorizatie?
Cel mai recent răspuns: Laura Ciobeica , moderator 16:12, 11 Noiembrie 2010
Trebuie sa va adresati la Serviciul de Urbanism din cadrul primariei de care apartineti cu domiciliul pentru eliberarea unui certificat de urbanism. Trebuie sa prezentati mai multe alte acte printre care:
- acordul asociatiei de propietari (la notar)
- avizul Inspectoratului in Constructii, fiindca interveniti pe o constructie existenta
-proiect tehnic pentru autorizarea lucrari lor de constructie, intocmit de proiectanti autorizati
-contract de transport al molozului ramas in urma constructiei, incheiat cu o societate de salubrizare.
Mai multe detalii (informativ) gasiti aici: [ link extern ]
Cel mai bine va vor informa functionarii de la Serviciul de Urbanism din cadrul primariei de care apartineti.
L.C.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasi de urmat - autorizare constructie balcon crisadi crisadi buna seara Va rog daca ma puteti indruma unde trebuie sa merg si ce acte trebuie sa am( aviza) pentru a obtine autorizatia de construire a unui balcon la ... (vezi toată discuția)
Reabilitare termica Zabriela Zabriela Buna ziua, blocul in care locuiesc este in reabilitate termica, eu locuiesc la parter si am construit un balcon care este in curs de autorizare (am urbanism, ... (vezi toată discuția)
Modificare destinatie spatiu de locuit cibocibo cibocibo Buna, as dori sa stiu ce autorizatii imi trebuie pentru a face o modificare la locuinta parintilor care este o casa la soseaua principala in sensul ca as dori ... (vezi toată discuția)