Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... vreau sa-mi fac balcon
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

vreau sa-mi fac balcon

buna ziua,locuiesc intr-un bloc in care nu sunt balcoane,eu stand la parter as vr sa-mi fac si as vr sa stiu unde trebuie sa apelez prt acte si dak este necesar sa ai autorizatie?
Trebuie sa va adresati la Serviciul de Urbanism din cadrul primariei de care apartineti cu domiciliul pentru eliberarea unui certificat de urbanism. Trebuie sa prezentati mai multe alte acte printre care:
- acordul asociatiei de propietari (la notar)
- avizul Inspectoratului in Constructii, fiindca interveniti pe o constructie existenta
-proiect tehnic pentru autorizarea lucrari lor de constructie, intocmit de proiectanti autorizati
-contract de transport al molozului ramas in urma constructiei, incheiat cu o societate de salubrizare.
Mai multe detalii (informativ) gasiti aici: [ link extern ]
Cel mai bine va vor informa functionarii de la Serviciul de Urbanism din cadrul primariei de care apartineti.
L.C.