Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pasi de urmat - autorizare constructie balcon
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pasi de urmat - autorizare constructie balcon

buna seara
Va rog daca ma puteti indruma unde trebuie sa merg si ce acte trebuie sa am( aviza) pentru a obtine autorizatia de construire a unui balcon la sufragerie - parter.
Mentinez ca vreau doar sa torn o placa de beton ( podeaua) si restul balconului sa il fac din termopan.

multumesc
Toate informatiile necesare, toate actele si aprobarile le veti obtine de la primarie, Serviciul Disciplina in Constructii.
Inainte de primarie,obtineti de la asociatie toate aprobarile pentru modificare parte comuna
Pasul 1. Primarie, Serviciul Urbanism.
aici faceti cerere eliberare Certificat Urbanism pentru construire balcon.
Pasul 2. Cand obtineti CU, in el vor fi mentionate toate avizele si acordurile pe care va trebui sa le obtineti+ proiect+expertiza tehnica.
Pasul 3. Depunerea documentatiei pentru Autorizare.
Atentie: nu se aproba construirea balcoanelor la parter decat daca deasupra se afla tot balcoane!