Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Vreau sa divortez am doi copii unul de 8 ani si unul de 4 ani ,sotul bea ,nu contribuie cu nimic la cheltuielile casei si a copiilor ,nu ne mai intelegem,vorbeste urat cu copii si cu mine,lipseste noptile de acasa.Am si o problema casa este a mamei lui dar eu am facut credit sa punem centrala termica si sa platim datoriile la asociatie fiindca riscam sa pierdem apartamentul din cauza ca nu vrea sa contribuie la cheltuielile casei.Cum sa formulez cererea de divort si ce trebuie sa fac?
romascanu a scris:

Aveti unde sa mergeti cu copii?
Da, la parinti dar vom fi 6 persoane in 2 camere
E cam inghesuit... Mergeti la un avocat sa va sfatuiasca ce sa faceti si cum sa procedati. Poate scapati si de credit...
E cam greu 6 oameni in 2 camere, dar parintii va primesc sigur?
Cine mai sta acolo in afara de parinti?
mai sta fratele meu cu sotia