Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj succesoral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj succesoral

Buna seara,

Dupa pronuntarea divortului, urma sa introducem actiune de partaj. Din nefericire fostul meu sot a decedat. Din casatorie avem 2 copii, majori. Suntem intrutotul de acord ca facem asa cum trebuie, mai precis sa i se cuvina fiecaruia dreptul sau.
Care este procedura care trebuie urmata: partaj de succesiune deschis la judecatorie sau succesiune? Va rog, cumva stiti care taxe sunt mai reduse si cam cat ar costa?
va sugerez sa dezbateti succesiunea la notariat.e o procedura mai rapida.