Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... comportament neadecvat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

comportament neadecvat

Lucrez la un supermarchet si de curand o persoana care nu ma are la suflet din cauza unor divergente pe care le-a avut cu mine acum cativa ani (a fost sanctionat la locul de munca pt ca nu a respectat anumite reguli si eu eram cea care trebuia sa scoata la iveala acele incalcari) a venit si a facut in gura mare afirmatii mincinoase si injurioase la adresa mea, patand-mi imaginea mai ales ca lucrez de putin timp aici. Exista posibilitatea de a-mi pierde locul de munca? Si ce pot face in acest sens? Si ce sanse am evident? Multumesc si va rog sa imi raspundeti...
Individul nu este colegul meu are oalta profesie. A intrat in magazin ci si client.
mariuca4, utilizator
lucrati de cativa ani sau de putin timp?
si ce v-a reprosat?
De putin timp. Nu mi-a reprosat ci a folosi apelative urate la adresa mea, care au fost auzite de colegi si de clientii din magazin.
Ideal ar fi sa luati legatura seful ierarhic( bine ar fi sa aveti un sef comun) pentru a incerca sa dezamorsati conflictul. Desigur este neplacut sa fi in centrul unor scene penibile fata de colegii de serviciu si mai ales fata de clienti.SUCCES!