Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Abuzul verbal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Abuzul verbal

Ce sanctiuni i se pot aplica unui individ care m-a abuzat verbal la serviciu, acest individ nefacand parte din colectivul de munca. In urma cu cativa ani a fost sanctionat la serviciu deoarece a incalcat niste reguli si eu eram cea care a trebuit la vremea respectiva sa arat conducerii abaterea facuta. Acum am alt servici, de putin timp lucrez la un supermarchet si dupa acesti ani a aparut respectivul individ si mi-e teama sa nu imi afeteze acest loc de muna. Ce pot face? De mentionat ca a fost auzit de colegi si clienti cum vorbea urat la adresa mea. Este a 2-a oara cand se intampla si vreau sa stiu ce se poate intampla daca se mai repeta. Va rog sa imi raspundeti. Multumesc.
Raportati acest fapt scris la unul din superiorii dumneavoastra directi.