Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... daunele morale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

daunele morale

incat timp de la data ramanerii definitive a unei sentinte trebuie platite daunele morale?
Dupa luarea la cunostinta despre sentinta pronuntata, faceti cerere de investire cu formula executorie si mergeti la executorul judecatoresc pentru a o pune in executare.
intreb deoarece procesul nostru s-a terminat de aproape 2 ani si inca nimeni nu a venit sa ne ceare banii. (este posibil ca daca nu ii mai cere sa nu mai trebuiasca sa ii dam )cat trebuie sa treaca sa nu mai fim obligati sa ii dam ,asta daca e posibil daca prevede legea asa ceva
as dori sa mai stiu daca trbunalul a pus sechestru pe apartamentul pe care il detin si el este ipotecat poate sa il ia?mentionez ca in cauza au fost 4 persoane dar numai bunul meu e ipotecat iar unul nu are nimic iar ceilalti doi au si ei bunuri,cum procedeaza legea in cazul acesta ia de la cine are?