Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conflict de interese ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conflict de interese ?

Sant somer indemnizat . Presedintele Asociatiei de locatari , se afla in imposibilitatea de a-si exercita functia,care presupune si o retributie (CONVENTIE).Daca preiau interimatul , cu tot cu "contravaloare" , pierd ajutorul de somaj ?
Daca acea *contravaloare* este mai mare decat valoarea indicatorului social de referinta in vigoare , atunci plata indemnizatiei de somaj va inceta.
valoarea acesteia este 500 lei.
Ajutorul de somaj este de 426 , iar remuneratia la asociatie de 300
Cat este indicatorul social de referinta?Suma celor doua somajul plus indemnizatia de la asociatie nu trebuie sa fie mai mare , sau indemnizatia in sine ?
alexandru gaman, utilizator
e in regula.
alexandru gaman a scris:

Ajutorul de somaj este de 426 , iar remuneratia la asociatie de 300
Cat este indicatorul social de referinta?Suma celor doua somajul plus indemnizatia de la asociatie nu trebuie sa fie mai mare , sau indemnizatia in sine ?

Suma de la asociatie nu trebuie sa fie mai mare decat valoarea indicatorului de referinta, care este de 500 lei ...
In speta, puteti prelua interimatul.