avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate

Dar tata are certificatul de mostenitor . Fratii lui au semnat la notar cum ca renunta la tot in favoarea lui.Nu este suficient?
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 17:37, 14 Noiembrie 2010
daca fratii dansului au declarat ca renunta la mostenire in favoarea fratelui dvs, unde mai este problema?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezbaterea succesiunii după bunicii din partea tatălui (decedat și el) în instanță. cum pot intra în posesia moștenirii? mariancristielena mariancristielena Buna ziua ,de 4 ani de zile exista un proces pe rol la judecatoria sect .2,pt dezbaterea succesiuni, tatal meu a fost chemat in instanta de un cumnat , sotul ... (vezi toată discuția)
Succesiune ContSters220240 ContSters220240 Va rog sa-mi raspundeti pentru urmatoarea situatie: Tata decedat in 2000. Prin 2007 am facut succesiune partiala, doar pentru certificatul de dividente, ... (vezi toată discuția)
Pot sa renunt la mostenire pentru fratele meu? PaolaD PaolaD Suntem 5 frati si mama. Nu am facut succesiunea dupa tata, si vreau sa stim daca putem sa renuntam 4 dintre frati si mama in favoarea celui de-a 5 frate? in ... (vezi toată discuția)