Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita ???
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita ???

Buna seara. Am deschis un proces civil ,la care am renuntat din cauza taxei de timbru foarte mari. Adica la suma de 15000 ron (de care am fost ,,tepuita" si pe care o ceream inapoi de la parati) am platit 1100 ron,insa instanta mi-a fixat o taxa de timbru de 3000 ron!!! Acum s-a anulat cererea ca insuficient timbrata. Intrebarea este - trebuie sa platesc cheltuieli de judecata paratilor ? adica vreo 2000 lei(si batuta si cu banii luati ) Daca refuz sa platesc ,executorul imi poate pune sechestrul pe masina sau pe casa pt suma de 2000 lei ? Nu am salariu ,nici cont in banca. Multumesc pt bunavointa de a-mi raspunde.
Daca nu aveti venituri, urmatorul pas sunt bunurile mobile, sidaca nu sunt indestulatoare, bunurile imobile!