Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cafenea
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cafenea

buna seara, am si eu o intrebare. O cafenea ca sa functioneze pe langa autorizatia de la primarie mai are nevoie si de autorizatie de la DSP sau este valabila declaratia pe propria raspundere data de administrator la registrul comertului?
va multumesc
se anexeaza la cerere eliberare autorizatie:

Declaraţie – tip pe propria răspundere privind îndeplinirea condiţiilor de funcţionare prevăzute de legislaţia specifică în domeniul sanitar, sanitar-veterinar, protecţiei mediului, protecţiei muncii şi apărării împotriva incendiilor, precum şi reglementările specifice protecţiei consumatorului pentru activitatea desfăşurată de normele de calitate a produselor şi serviciilor puse pe piaţă.

[ link extern ]