Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurarea obligatorie a locuintelor
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurarea obligatorie a locuintelor

pana la ce data poate fi platita asigurarea si daca intradevar este obligatorie?
Legal,termenul limita prevazut pentru incheierea de polite asiguratorii pentru locuinta este de 15 .01.2011
In caz contrar, fiind prevazuta sanctiune pecuniara in cuantum de 500 lei