avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa timbru certificat de grefa ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa timbru certificat de grefa ?

Cat mai este o taxa de timbru pentru eliberarea unui certificat de grefa? Si timbru judiciar de cat trebuie? 0,3 Lei?

Multumesc !
Cel mai recent răspuns: hopeless1 , utilizator 14:09, 15 Noiembrie 2010
Si inca ceva: pot sa solicit un certificat de grefa prin care sa cer instantei sa imi ateste ca NU exista un litigiu pe rolul acesteia avand un anumit reclamant si un anumit obiect ?
eu pentru certificatul de grefa solicitat am platit taxa judiciara de timbru de 1 leu si timbru judiciar de 0,15 leu.
benuiesc ca e la fel peste tot.

bafta!
Corect, imi amintesc 1 leu este. Unde se poate plati in Bucuresti? Si mai ramane a doua intrebare ..
la trezorerie locala... iar timbrul judiciar 0,15 lei se poate achizitiona de la posta.
in legatura cu a doua intrebare incercati sa intrebati acest lucru la judecatorul de serviciu la care veti depune actele pentru certificatul de grefa care va intereseaza.
multa bafta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de grefa marina_s marina_s Va rog sa ma ajutati.Am nevoie de un certificat de grefa de la judecatoria sect 2.Cum trebuie sa procedez? (vezi toată discuția)
Certificat de grefa corinuta corinuta As dori sa stiu ce inseamna? Va multumesc (vezi toată discuția)
Certificat grefa Ramona1982 Ramona1982 modalitati de obtinere si in ce situatii se cere (vezi toată discuția)