Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... certificat grefa
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

certificat grefa

modalitati de obtinere si in ce situatii se cere
Cerere la instanta, taxa timbru 1 leu si timbru judiciar 3 lei.Puteti sa-l folositi in mai multe institutii unde este solicitat.
avvalentina, utilizator
cerere la arhiva sectiei respective cu plata taxelor aferente la trezorerie
timbrul este de 0,15bani
Permiteti-mi sa corecteze mica eroare de redactare strecurata mai sus, timbrul judiciar este de 0,15 lei conform art. 4 alin. 1 din OG 32/1995.
Deci lista ar fi:
- CERERE (gasiti un model la xerox-urile de pe langa instante sau redactati o cerere in conformitate cu dispozitiile art. 82 si urm. Cod procedura civila);
- TAXA DE TIMBRU- 39 lei (se achita la DITL unde isi are domiciliul/sediul partea care solicita certificatul);
- TIMBRU JUDICIAR - 0,15 lei.
OK!
Taxa timbru 1 leu si timbru judiciar 0,15 lei