Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Pentru recuzare ce valoare a timbrului judiciar ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Pentru recuzare ce valoare a timbrului judiciar trebuie platit?

Daca am platit o taxa de timbru de 4 lei mai trebuie sa achit si timbru judiciar?
Sa aveti timbre pt orice eventualitate desi nu cred ca va trebuie.
Conform art. 4 din OG 32/1995 privind timbrul judiciar, orice cerere adresata instantei si care este supusa unei taxe de timbru i se aplica un timbru judiciar de 0,15 lei.
Aurel Fleancu - Cabinet Individual de Avocat, Avocat
Multumesc frumos.