Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Au dreptul sa-mi ia salariul???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Au dreptul sa-mi ia salariul???

Buna seara,
nelamurirea mea este urmatoarea: ma aflu in concediu de crestere copil, in ziua cand mi-a intrat indemizatia banca la care lucrez mi-a luat toti banii din cont motivul fiind ca am rata la banca respectiva si ca am depasit data scadentei cu 10 zile. Stiu ca normal nu e dar e legal asa ceva????
Multumesc.
Da