avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Avocat pro-bono
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Avocat pro-bono

am nevoie urgent de un avocat pro-bono.....este un caz de trafic de persoane,cine ma poate ajuta?Va rog...e urgent
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:13, 16 Noiembrie 2010
in primul rand ar trebui sa precizati localitatea de unde sunteti
Avocat pro bono este doar cel din oficiu sau vreo ruda...In rest, la fappta despre care faceti vorbire, cred ca avocatul va munci de cat este platit...
Asteptam niste detalii...
Adi Stan a scris:

Avocat pro bono este doar cel din oficiu sau vreo ruda...In rest, la fappta despre care faceti vorbire, cred ca avocatul va munci de cat este platit...


Da, veti beneficia in mod sigur de asistenta juridica din oficu care este cam pro bona.
Adica nu trebuie sa platiti avocat...va da statul gratis...
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reprezentare in instanta - pro bono ContSters143145 ContSters143145 Orice avocat poate opta pentru a reprezenta in instanta pro bono? (vezi toată discuția)
Avocat pro bono maria_2012 maria_2012 Buna ziua. Am semnat un fel de contract de asistenta pro bono cu un avocat , care acum nu-si mai face treaba.Mi-a facut un fel de recurs la Curtea de Apel, pe ... (vezi toată discuția)
Avocatul poate pleda pentru rude ? suparattul suparattul Buna ziua ! In cursul urmaririi penale, un avocat poate fi prezent la luarea declaratiilor fratelui sau, pe care le si semneaza? (vezi toată discuția)