avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Plata catre furnizori
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Plata catre furnizori

Buna ziua! Vreau sa-mi spuneti daca in luna noiembrie institutiile statului pot achita facturile restante in valoare de pana la 10000 ron, dupa data de 10.11.2010. Mi-a spus cineva ca luna aceasta se pot achita facturile mai mici de 10000 ron dupa data de 10 .11, si nu dupa 24.11. Vreau sa ma lamuriti. Va multumesc !

Alte discuții în legătură

Fostul angajator nu imi mai da bani si nici contractul de munca cristi90 cristi90 Buna ziua. Fostul angajator nu imi mai da bani si nici contractul de munca. Am inceput munca in data de 20.10.2010,contractul sa facut cu data de ... (vezi toată discuția)
Ordine de compensare m0nique m0nique Vreau sa stiu daca pot initia o compensare pentru o valoare totala mai mare de 10\'000Ron (mai multe facturi, fiecare sub 10\'000Ron) fara sa fie necesara ... (vezi toată discuția)
Administratorul nu imi scade doar din debit, ci si din penalitati Daniel_Blondu Daniel_Blondu Situatia este in felul urmator. Eu am 3000 RON datorie curenta, cu 10000 PENALITATI. Lunar achit 500 RON, insa, suma este impartita, dupa placerea casierului ... (vezi toată discuția)