Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... mi-am pierdut certificatul de nastere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

mi-am pierdut certificatul de nastere

buna ziua am si eu o mica problema....sunt nascuta in bucuresti momentam am domiciliul in judetul sibiu orasul avrig din pacate miam pierdut certificatul de nastere.unde trebuie sa merg la primaria orasului in care locuiesc,la primaria judetului sibiu sau trebuie sa merg la primaria sectorului 5 din bucuresti unde am fost inregistrata?c trebuie sa fac ?sa il dau pierdut in monitorul oficial?unde?
Solicitati la serviciul de stare civila din cadrul primariei unde a fost inregistrata nasterea ,eliberarea unui duplicat al certificatului
pentru recuperarea certificatului de nastere da-ti un anunt privind pierdere/furtul/deteliorarea acestuia in Monitorul oficial urmat de solicitarea unui duplicat de la oficiul de stare civila de la locul nasterii.