Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cheltuieli de judecata - penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cheltuieli de judecata - penal

este adevarat ca - cheltuielie de judecata se recupereaza doar la sfarsitul ligitiului (in mod special pe penal) ? si doar prin executor judecatoresc ? ( daca avocatul a introdus chitantele si a cerut verbal) multumesc pt confirmare

sau mai exista si alte posibilitati...?
ContSters83715, utilizator
pai nu e normal sa se plateasca dupa ce se cunosc toate cheltuielile ocazionate cu respecticul proces ?
Dvs. ati dori ca cheltuielile de judecata sa se plateasca inainte de proces?
Pana hotararea nu devine definitiva nu le puteti recupera.
La fel si in civil pana nu se judeca recursul...
sa zicem ca avocatul nu vrea.. sau uita sa puna chitantele,
care este parerea dvs despre " ne rezervam dreptul la o negociere separata asupra cheltuielilor de judecata cu intimata"

e mai eficienta metoda de recuperare sau identica? multumesc
Parerea mea este ca un avocat istet ar cere sa precizati cat a fost onorariul.

Nuputeti negocia pt ca nu vor plati.
e profesor universitar - cine a spus " ne rezervam o negociere separata pt cheltuieile de judecata". si a mentinut asta chiar si in recurs, nu mai inteleg.. nu a folosit si nu foloseste nimeni metoda aceasta, atunci de ce a folosit-o?
ContSters83715, utilizator